• Només en línia
  • Preu reduït

L'ARQUITECTURA DE LA INDÚSTRIA 1925-1965 - REGISTRE DOCOMOMO IBÈRIC

12,00 €
6,00 € Estalvia un 50%

Autor: Celestino García Braña, Susana Landrove, Ana Tostões (Editors)

Mides: 24 x 30 x 2,3 cms

Pàgines: 276

Il·lustracions: B&N

Encuadernació: Rústica

Data de publicació: 2005

ISBN: 

Espanyol 8460911969

Català 8460942945

Idioma
Quantitat

  • Política de seguridad (editar con el módulo Información de seguridad y confianza para el cliente) Política de seguridad (editar con el módulo Información de seguridad y confianza para el cliente)
  • Política de envío (editar con el módulo Información de seguridad y confianza para el cliente) Política de envío (editar con el módulo Información de seguridad y confianza para el cliente)
  • Política de devolución (editar con el módulo Información de seguridad y confianza para el cliente) Política de devolución (editar con el módulo Información de seguridad y confianza para el cliente)

Arquitectura i Indústria modernes (1925-1965), Carlos Guimarães — L’arquitectura de la industria i l’organització territorial a Espanya, 1925-1965, Julian Sobrino Simal — La industria portuguesa durant l’època del Moviment Modern (1925-1965), Jorge Custódio — Indústria i arquitectura moderna a Espanya, 1925-1965, Celestino García Braña — Cap a una estètica industrial: Zeitwill o la voluntat de la modernitat, Ana Tostões — Indústria: ciutat i territori; la geografia de la industria, Vicente Manuel Vidal Vidal — El lloc de la indústria en el territori, Deolinda Folgado — El final de la fàbrica, l’inici de la ruïna, Jorge Figueira, Ana Vaz Milheiro

ESPANYA

Andalusia

Presa d’El Jándula, Casto Fernández Shaw e Iturralde, Alfonso del Águila — Hilaturas y Tejidos Andaluces, Juan Talavera y Heredia, José Galnares Sagastizábal — Instal·lacions mineres de producció d'or — Presa d’Anchuricas, E. Becerril, J.A. García — Central tèrmica Cristóbal Colón, Pavelló de control d'aigües, OTAISA — Indústries làcties Colecor, Rafael Hernández García — Indústries Textiles del Guadalhorce, Manuel María Valdés, Ramón Vázquez Molezún, Francisco Bellosillo, AUXINI, AGROMÁN — Gran Bodega del Tío Pepe, Eduardo Torroja, Fernando de la Cuadra — Fàbrica de cerveses El Águila, Rafael de la Hoz Arderius, Gerardo Olivares James — Compañía Internacional de Telecomunicaciones y Electrónica, Rafael García de Castro Peña — Cydeplas, OTAISA — Fàbrica Tecosa, Fernando Higueras

Aragó

Azucarera d'Alagón, nau de la polpa — Central hidroelèctrica d'IP i contraembassament de Canfranc, Conrado Sancho Rebollida, Miguel Fisac — Central hidroelèctrica de Mequinensa, Manuel Sánchez del Corral

Astúries

Fàbrica de gas i electricitat d’Oviedo, Joaquín Vaquero Palacio, Miguel García Lomas-Somoano, Ildefonso Sánchez del Río y Pisón — Taller de canons de la fàbrica d’armes d’Oviedo, Ildefonso Sánchez del Río y Pisón — Central i salt de Grandas de Salime, Joaquín Vaquero Palacios — Sociedad Ibérica del Nitrógeno (NITRASTUR), Carlos Fernández Casado — Conjunt miner dels pous Polio I i II — Central i salt d'Arenas de Cabrales, Juan José Elorza, Ignacio Álvarez Castelao — Central i salt de Silvón, Juan José Elorza, Ignacio Álvarez Castelao — Empresa Nacional Siderúrgica (ENSIDESA), Juan Manuel Cárdenas Rodríguez, Francisco Goicoechea Agustí, Carlos Fernández Casado, Amalio Hidalgo — Empresa Nacional de Aluminio (ENDASA), Carlos Fernández Casado — Central hidràulica de Miranda, Joaquín Vaquero Palacios, Prudencio Fernández i Fernández-Pello — Fàbrica de maons refractaris de Viella, Ildefons Sánchez del Río — Central tèrmica de Soto de Ribera, Carlos Fernández Casado — Poblat a Ribera de Arriba, Ignacio Álvarez Castelao — Poblat a Soto de Ribera, Ignacio Álvarez Castelao — Compañía Asturiana de Bebidas Gaseosas, Enrique Rodríguez Bustelo, Juan M. Uzquide — Laboratori de controls i investigació aplicada al vidre de Cristalería Española, Manuel Aymerich — Central hidràulica de Proaza, Joaquín Vaquero Palacios — Central i salt d'Arbón, Juan José Elorza, Ignacio Álvarez Castelao — Habitatges del personal de la central hidroelèctrica d’Arbón, Ignacio Álvarez Castelao

Castella La Manxa

Nau de tallers de la fàbrica de ciment Lafargue-Asland — Central tèrmica i sitja d'adobs nitrogenats del complex industrial petroquímic de Puertollano, Fernando Moreno Barberá (atribuït), Javier García Lomas y Mata, A. M. Cattaneo, Manuel Valdés Larrañaga

Castella i Lleó

Escorxador municipal de Valladolid, Alberto Colomina y Botí — Oficines de la refineria d'olis Hipesa, Constantino Candeira — La Yutera Palentina, Julián Laguna, Luis Carlón Mendez-Pombo — Centre de condicionament i fermentació del tabac, Nau principal — Fabrica de Tableros de Fibras (TAFISA), Antonio Vallejo Acebedo, Santiago de la Fuente Viqueira — Fàbrica d'embotits Postigo, Heliodoro Dols Morell, Francisco de Inza Campos

Catalunya

Fàbrica Myrurgia, Antoni Puig i Gairalt, arquitecte — Fàbrica Germans Batlló, Narcís Escrigas — Fàbrica Artextil, Santiago Casulleras i Forteza — Fàbrica Enmasa, Robert Terradas i Via, Vicente Alegre — Laboratoris Uriach, Manuel Ribas i Piera — Menjadors Seat, César Ortiz-Echagüe, Manuel Barbero, Rafael de la Joya, R. Vall, H. Herrera de CASA (Construccions Aeronàutiques SA) — Fàbrica Montesa, Federico Correa i Ruiz, Alfonso Milà i Sagnier — Presa de Canelles, Eduardo Torroja, Carlos Benito — Nau Ivanow, Jordi Figueres i Anmella — Laboratoris Seat, César Ortiz Echagüe, Rafael Echaide Itarte, A. de la Joya, J. i C. Laorden — Presa de Cavallers, Genaro Millet, Felip Costa — Fàbrica Coca-Cola, Josep Soteres i Mauri — Fàbrica electrònica Philips, Josep Soteras i Mauri — Laboratoris Grífols, Miquel Ponseti i Vives — Presa de Susqueda, Arturo Rebollo Alonso — Fàbrica Devesa, Manuel Ribas i Piera

Comunitat Valenciana

Alts Forns de Sagunt — Nau de les Indústries químiques Cross — Aluminio Ibérico, Miguel López — Fàbrica de Farines Bufort, Miguel López — Nau de matèries primeres i forns horitzontals de clínquer, Valenciana de Cementos, Francisco Ruvira Senent — Factoria Arrossera de Sueca, Mauro Lleó Serret, Francisco Ruvira Senent — Fàbrica tèxtil Feycu, Agustí Borrell Sensat — Edifici industrial Frutagut, Luis Jiménez de la Iglesia — Estació Hidroelèctrica de Cirat — Filial Seat de València, Mauro Lleó Serret — Fàbrica de mobles Palau, Andrés Fuster

Extremadura

Nau en el complex miner d’Aldea Moret — Presa de Cíjara, Francisco Javier Cervantes, Lucas E. Ortega Gómez — Sitges d'oli del Patrimonio Comunal Oliverero — Fàbrica de pinsos compostos Italpe — Naus ramaderes de l'antiga estació de Talavera la Real — Presa de l'embassament de García de Sola o Puerto Peña, Antonio Lanseros

Galícia

La Panificadora, Manuel Gómez Román, Otto Werner — Fàbrica de la Cross — Subestació de l'embassament de Belesar, Juan Castañón de Mena, L. Yordi Carricarte — Edifici de fàbrica i oficines de Coca-Cola, Andrés Fernández-Albalat, Antonio Tenreiro Brochon — Granja ramadera, Alex Reilein, Javier Suances

Illes Balears

Conjunt de la Central tèrmica de Alcúdia, Ramón Vázquez Molezún, Pedro Reus, José Ferragut Pou, AUXINI, SA, E. Sánchez Conde

Illes Canàries

Fàbrica de tabac La Belleza, Miguel Martín Fernández de la Torre — Magatzem general, refineria de petrolis de Cepsa, José Blasco Robles — Fàbrica de tabac La Favorita, Manuel de la Peña

Madrid

Central tèrmica de la Ciutat Universitària, Manuel Sánchez Arcas, Eduardo Torroja —  Impremta municipal, Francisco Javier Ferrero — Institut de Ciències de la Construcció Eduardo Torroja, Gonzalo Echegaray, Manuel Barbero Rebolledo, Eduardo Torroja — Hangar de Barajas i tallers, Eduardo Torroja — Centre d'investigació Calvo Sotelo, Fernando Moreno Barberá — Fàbrica de la perfumeria Gal, Manuel Sainz de Vicuña — Companyia Roca de Radiadores, José de Aspiroz, Rafael Llopis Aracil — Laboratoris Farmabión, Miguel Fisac ??— Tallers Aeronáuticos de Barajas, Alejandro de la Sota, Enrique de Guzmán, Eusebio Rojas Marcos — Fàbrica Martini Rossi, Jaime de Ferrater Ramoneda — Central Lechera Clesa, Alejandro de la Sota — Centre d'estudis hidrogràfics del Ministeri d'Obres Públiques, Miguel Fisac — Diari Arriba, Francisco de Asís Cabrero — Laboratoris farmacèutics Made, Miguel Fisac — Laboratoris Alter, Miguel Fisac — Factoria d’Standard Eléctrica, Rafael García de Castro — Naus del Centre nacional d'investigacions metal·lúrgiques Cenim, Alejandro de la Sota — Fàbrica de cerveses El Águila, Rafael de la Hoz Arderius, Gerardo Olivares James, Rafael Comenge — Fàbrica de caramels Fiesta, Alfonso Fernández Castro, Manuel Guzmán Folgueras — Institut del Fred, Manuel Gutiérrez Plaza, Javier de Mesones Cabello — Laboratoris Profidén, Ramón Vázquez Molezún, José Antonio Corrales — Conjunt Industrial Binesa, Manuel Barbero Rebolledo, Rafael de la Joya Castro

Múrcia

Central Lechera Murciana, Daniel Carbonell Ruiz, Juan Luis Gastaldi Albiol — Nau d’Unión de Explosivos Río Tinto

País Basc i Navarra

Laborde Hermanos, Manuel Laborde — Esperanza y Cía, Castor Uriarte — Harino Panadera, Antonio Araluce — Vidrierías de Llodio — El Casco, Raimundo Alberdi — Ziako, José Ignacio Yeregui — Aurrera, Raimundo Alberdi — Talleres Muñoz Mendizábal, Pedro Ispizua — Placencia de les Armas, Luis Astiazarán — Sefanitro, Germán Aguirre — Nueva Cerámica de Orio, Ignacio Mendizábal, José Ignacio Yeregui — Bita, Fausto Gaiztarro — Beistegui Hermanos, Ramon Martiarena — Central tèrmica de Burceña, Francisco Hurtado de Saracho — Alfa, Joaquín Domínguez — Metacal, Eugenio María Aguinaga, Antonio Quesada — Mecánica Olalde, Alfredo Salazar — Papelera Echezarreta, Fernando Redón — Savin, Bodegas y Bebidas, Víctor Otaola — Gabilondo y Cía, Ignacio Lasquibar — Kas, Josep Maria Fargas, Enric Tous  

PORTUGAL

OGMA, Indústria Aeronàutica de Portugal, Gabinete Aeroplaning Gmbh, arquitectes, Rolf Schmalor — Fàbrica nacional de moneda, Jorge de Almeida Segurado, Espregueira Mendes, Adolfo Quieroz de Sousa — Llotja de Massarelos, Januário Godinho — Seu del Diário de Noticias, Porfirio Pardal Monteiro — Lisboa Filme, Joaquim Bettencourt, Jorge Segurado — Standard Eléctrica, João Ângelo Cottinelli Telmo — Fàbrica Barros, José Angelo Cottinelli Telmo, António Veloso Camelo — Hidroelèctrica do Cávado, Januário Godinho, Hidrorumo, Projectos de Engenharia, Lda — A Nacional, Porfírio Pardal Monteiro — Subestacions de la União Eléctrica Portuguesa, Francisco Keil do Amaral — Aprofitament hidroelèctric del Cabril, Miguel Jacobetty Rosa, Joaquim Laginha Serafim, António Ferreira da Silveira, A. C. Gerês — Fàbrica Oliva, ARS Arquitectes, Fernando Campos — Consórcio Laneiro de Portugal, Nuno Teotónio Pereira, Vasco Costa — Fàbrica de cables elèctrics Diogo d'Ávila, Edmundo Tavares — Companhia União Fabril, Gabinet de projectes i dissenys de la CUF — Embassaments del Douro Internacional, João Archer de Carvalho, Nunes de Almeida, Rogério Ramos — Central termoelèctrica de Tapada do Outeiro, Carlos Loureiro, Ilídio Mariz Simões, Joaquim Sarmento, Campos e Matos — Federació Nacional de productors de blat, José Bastos Coelho, António Ribeiro Modesto, Angelo G. Ramalheira, AGR construccions, estudis i projectes d'estabilitat, enginyers — Companyia de farines Harmonia, Manuel Ramos Pereira, Gabinete Novopca — Kores Portuguesa, Bento de Almeida, Vitor Palla, Fernandes dos Santos — Siderúrgia Nacional, Fernando Silva, DEMAG, Rheinstahl, Sybetra, Still, enginyers — União de Transportadors para Impotação e Comércio, Fernando de Sá, Santos Ferreira, Carlos Evaristo de Sousa Baptista — Nitratos de Portugal, Vasco Cambournac, Joaquim Campos dos Santos Vizeu, José Manuel Tavares da Fonseca — Dialap, Carlos Manuel Ramos, António Teixeira Guerra — Agência da Caterpillar de Lisboa, Artur Rosa — Companhia União Fabril Portuense, Arménio Llosa, Joaquim Vasconcelos Sampaio, Luís Manuel Cerveira, Campos e Matos, Guedes Coelho, Carlos Guerreiro — Hoechst Portuguesa, Benjamim do Carmo, Klaus Heufer — Europa Amèrica, João Simões — Fàbrica de ciment Maceira-Liz — Centralcer, Gabinet de Projectes J. Talone, Gefel, Gabinet de Estudos e Empreendimentos Tècnics, SARL, João Caetano, António Abrantes

Altres productes de la mateixa categoria: